Jako příprava je nejlepší rozmyslet si téma, se kterým přicházíte. Rozmyslete si
* jak téma vzniklo, od kdy se vyskytuje ve vašem životě
* jaké důsledky má na vaše současné fungování v životě,
* co je vaše zakázka, co byste v souvislosti s tímto tématem potřeboval od terapie,
* kdyby terapie byla 100% úspěšná a zakázku dokonale splnila, jak byste to poznal/a?
Mějte také zhruba rozmyšleno, jak často byste se rád setkával/a a na jak dlouho.
Osobně i on-line. Pro terapeutická setkání mám vyhrazeny úterky až čtvrtky. Výjimečně se jde domluvit i na dalších dnech.
Adresa pro osobní setkání je Urxova 6, ale fakticky je to z ulice Urxova za rohem do ulice Petra Slezáka, první dveře za kavárnou Etapa. MHD spojení je nejlepší metrem na Křižíkovu a pak jednu stanici tramvají na zastávku Urxova. Docela se tam většinou i dá najít místo na parkování, pokud jedete autem, parkovné tam je za nižší sazbu. Do terapeutovny se vstupuje přímo z ulice, nemám „čekárnu“, pokud přijdete výrazně dříve, můžete se posadit do kavárny Etapa a počkat tam.
Na terapii doporučuji chodit ve střízlivém stavu nebo aspoň ve stavu, který umožňuje dobrý kontakt se sebou, svými pocity a s terapeutem. Jinak jsou to vyhozené (vaše) peníze a ztráta času.
Pokud to jen trochu jde, naplánujte si čas na terapii tak, abyste mohli po dobu sezení vypnout mobil a ponořit se do terapeutického procesu. Taková práce je mnohem účinnější a pomůže vám víc, než když co chvíli zvedáte mobil a odbíháte do svých všednodenních povinností. Samozřejmě ale je to váš čas a občas je nějaký důležitý telefonát nutné zvednout. To je v pořádku, jen by to neměl být standard.
Už po prvním sezení může člověk odcházet v otevřenějším, citlivějším stavu. Pokud to jde, je dobré si po sezeních dát trochu času na dobrý návrat do všední reality, jít třeba na procházku nebo být v klidnějším prostředí, vyhnout se příliš stresujícím činnostem, konfliktním situacím apod. Pokud to nejde, je dobré si aspoň uvědomovat, že bezprostředně po terapii může někdo tyto situace prožívat citlivěji.
Používám metodu [biosyntéza], ve které jsem absolvoval i pětiletý výcvik. Během sezení se kromě povídání často dostaneme i k práci s tělem, jako je relaxace, meditace, cirkulace, dechová cvičení apod. Práce s tělem probíhá většinou bezkontaktně a je v pořádku, pokud klient požádá, abychom jenom povídali – budu to respektovat, není to povinnost ale nabídka jak často poměrně výrazně zvýšit účinek terapeutického sezení a také poskytnout techniky, které lze aplikovat mimo sezení.
V přípravě …